Dogoterapia oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i grup zorganizowanych

SKYLOS - świat przez pryzmat 4 łap

Dogoterapia

Nasza oferta została rozszerzona o prowadzenie zajęć z dogoterapii przez wykwalifikowanych dogoterapeutów i zoopsychologa.

Profilaktyka pogryzień

Jak czytać sygnały wysyłane przez psa? Jak zachować się gdy jest agresywny? Jak bezpiecznie zapoznać się z psem?

Uwrażliwianie na krzywdę zwierząt i odpowiedzialne wychowanie psa

Zajęcia poruszają temat bezdomności zwierząt, przyczyn jej występowania i możliwości pomocy oraz jak dbać o ich dobrostan i się nimi zajmować

Pies jako motywator do aktywności

Przegląd „psich sportów”. Pokaz pracy psów w różnych dziedzinach sportów kynologicznych, wspólne zabawy z psami.

Spotkanie z psim zaprzęgiem

Spotkanie z psimi zaprzęgami – przegląd dyscyplin zaprzęgowych i spróbowanie swoich sił w wybranych.

Pies w służbie człowieka

Przegląd „psich zawodów”, prezentacja pracy różnych psów służbowych oraz na żywo pokaz pracy węchowej i psiego ratownictwa.

Zajęcia integracyjne

Od agility i canicrossu dla najmłodszych po dogtrekking i bikejoring dla starszych. Idealne na urodziny lub event integracyjny. Organizujemy zajęcia integracyjne dla grup zorganizowanych, pełne różnego rodzaju „konkursów”. 

Zajęcia edukacyjne

Dynamiczne zajęcia grupowe angażujące zarówno ciało jak i umysł dziecka. Dzieci uczą się uważnego słuchania, angażowania w dyskusję, oczekiwania na dyskusję, rozwijania funkcji motorycznych itd. Wplatając w to wychowanie społeczne, dzieci uczą się jak traktować zwierzęta, wyprowadzać psy na smyczy, bezpiecznie przechodzić przez ulicę itp. 

Zajęcia językowe – angielski, hiszpański i inne

Moduł ten posiada charakterystykę zajęć edukacyjnych, jednak jest w pełni poświęcony nauczaniu języka. Dzieci uczą się również jak klasyfikować obiekty posługujac się rozmiarem, kolorem czy kształtem. 
Dodają i odejmują używając różnego rodzaju akcesoriów. Nauczą się relacji przestrzennych (góra/dół, blisko/daleko, przed/za), rozróżniać się litery alfabetu czy identyfikować proste słowa powiązane z psami, przywitaniem, kolorami czy porami roku itd.

SKYLOS – Świat przez pryzmat 4 łap

Łączymy wiedzę, naukę i praktykę, by dostarczyć Wam usług na najwyższym poziomie i spełnić wszelkie Wasze oczekiwania

Nasze zajęcia to nie tylko „gadanina” ale i aktywna rozmowa z publicznością, zdjęcia, filmy, ciekawe ćwiczenia i wspaniała rozrywka. Tematy możemy łączyć, przygotować cykl spotkań, a także opracować inną tematykę – w tym względzie jesteśmy elastyczni. Jesteśmy w stanie wprowadzić w pokazy wiele elementów bezpośrednio angażujących dzieci do działania.

Nasz obszar to: Limanowa, Nowy Sącz, Kraków, Nowy Targ
ale i wszelkie inne lokalizacje znajdujące się na terenie małopolski.

Do grup powyżej 250 osób (może to być kilka placówek w bliskiej odległości od siebie) dojeżdżamy na terenie całej polski. Zajęcia wtedy prowadzone są w kilku, osobnych grupach.

Zobacz nas na Facebooku

Psi zespół

Bez psów nasze zajęcia nie mogłyby się odbyć. W skład naszej drużyny wchodzi kilka psów, które pozwalają nam dostosować się do wymagań niemalże każdego klienta oraz zrealizować różne tematy w ciągu jednego dnia (np. dla różnych klas). Na stałe pracują z nami 5 psów rasy elkhund szary, 4 siberian husky, 1 owczarek belgijski mailnois.

PSIAKI

Poniżej przedstawiamy psy, które uczestniczą z nami w zajęciach.

 

Baron

Siberian husky, bierze udział w większości pokazów, jakie są w naszej ofercie. Uwielbia skoki przez przeszkody. Certyfikowany pies zaprzęgowy. Zdany egzamin PT-1.

Beyla

Elkhund szary, jedna z pierwszych przedstawicielek rasy w Polsce – szkolona do poszukiwania ludzi zaginionych, posiada certyfikację terenową klasy 0. Zdany egzamin PT-1.

Chill

Owczarek Belgijski Malinois. Świetnie się spisuje we wszelkich aktywnościach, idealna do pokazów pracy. Swoimi popisami maluje uśmiech na twarzach dzieci. Zdany egzamin PT1.

Fairy

Siberian Husky, nasz najaktywniejszy pies zaprzęgowy. Bierze udział w różnego rodzaju zajęciach, ale przede wszystkim uwielbia te sportowe, kocha dzieciaki, szczególnie jak ją głaszczą!

Rossøya

Elkhund szary. Urodzona w naszej hodowli. Uwielbiająca pieszczoty, grzeczna i delikatna. Oczarowuje dzieci swoją otwartością. Cechuje się niezwykłym podejściem do dzieci.

Astrid

Kolejny elkhund szary. Urodzona w naszej hodowli, wychowana od pierwszej sekundy życia przez nas. Bardzo stabilna emocjonalnie, łagodna i spokojna. Świetnie spisuje się w pracy zaprzęgowej jak i jako pies terapeuta.

Glow

Siberian Husky, część naszego zespołu zaprzęgowego, bardzo zwinna, uwielbia pokonywać różnego rodzaju przeszkody, spokojna i delikatna, bierze udział w większości zajęć, szczególnie z wymagającymi dziećmi

Sun

Kolejna haszczyca, gwiazda estrady, uwielbia aportowanie i karmienie. Jej zachowanie rozczuli najzimniejsze serca.

Ingrid

Nasz najmniejszy elkhund, uwielbia być wyprowadzana przez dzieci i pomagać im w fizycznych ćwiczeniach.

Buzzy

Duży misio, bardzo łagodny, idealnie zachowuje się przy dzieciach, zna różne sztuczki, jest bardzo spokojnym psem. Pokazuje, że kundelki też są fajne. Odszedł 12 sierpnia 2021. Pracował z nami przez 8 lat.

Zobacz nas w akcji na YouTube!

Zajęcia z uwrażliwiania na sali gimnastycznej

Zobacz film

Psiaki i przedszkolaki

Zobacz film

Pies motywator i w służbie człowiekowi

Zobacz film

Współpracujemy

Drogą do osiągnięcia sukcesu jest nawiązanie trwałych relacji.

Jeśli myślimy o pięknych zdjęciach naszych psów bądź bezdomniaków, to najlepsze ręce w jakie możemy się udać. Dzięki niej nasze psiaki cudnie się prezentują, a relacje z naszej działalności są odpowiedniej jakości. Polecamy!

Aneta Biedroń
Ladybug photography

NASZ ZESPÓŁ

W każdej firmie najważniejsi są ludzie ją tworzący – w Skylosie mamy to szczęście, że trafiliśmy idealnie, dzięki czemu możemy się rozwijać i łapać wiatr w żagle!

Joanna Nosal-Chojnowska

Dogoterapeuta, główna prelegentka podczas wszelkiego rodzaju zajęć edukacyjnych, posiada wiele lat doświadczenia w pracy z psami, a zdobytą wiedzę stara się przekazywać młodszym (i nie tylko) pokoleniom.


Michał Chojnowski

Podczas spotkań jest osobą „techniczną” – odpowiada za przygotowanie materiałów i obsługę na sali. Przy pokazach zaprzęgowych – maszer i instruktor. Wicemistrz polski w canicrossie.


Ponad 40

Psów wydanych do adopcji

Ponad 2 000

dzieci uczestniczyło w naszych zajęciach

Ponad 50

Sukcesów kynologicznych

Masz pytania?

Zachęcamy do kontaktu, postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe!