SKYLOS PIEScidełko - groomer Limanowa, Iwkowa

Pomożemy Ci zadbać o szatę Twojego zwierzaka! Nawet jeśli boi się lub jest agresywny!

Wizyty adaptacyjne

Zapraszamy szczenięta. Ich pierwsza wizyta w salonie jest jedną z najważniejszych, wpływa na późniejsze zachowanie psa podczas pielęgnacji. W PIEScidełku przyzwyczaisz swojego malucha do kąpieli i strzyżenia pod okiem groomera – zoopsychologa. Szczeniaczkom poświęcamy szczególną uwagę, by to doświadczenie nie pozostawiło niemiłych skojarzeń. Podczas wizyty adaptacyjnej przeprowadzamy kąpiel i kosmetykę.

Zanim skorzystasz z wizyty adaptacyjnej możesz też przyjść ze swoim szczeniaczkiem i pozwolić mu popatrzeć na to co dzieje się w salonie, przyzwyczaić go do różnych dźwięków – takie wizyty, po umówieniu, są bezpłatne.

Kąpiele

Wytaplał się w błocie? Śmierdzi? Linieje i wszędzie fruwają kłaki? Zrobimy z tym porządek ????

Zdrowy pies to zdrowa szata, a by była w idealnej kondycji – trzeba o nią regularnie dbać. W naszym salonie pies poddawany jest kąpieli więcej niż jeden raz. Kosmetyki do poszczególnych kąpieli dobieramy tak, by szata po zabiegach była w jak najlepszym stanie. Dysponujemy odżywkami i maskami pielęgnacyjnymi dla zniszczonej szaty.
Każdego psiego klienta dokładnie suszymy i modelujemy z użyciem profesjonalnego sprzętu. Takich efektów nie uzyskasz domowymi sposobami.

Strzyżenie

Ładnie i praktycznie? To możliwe! Opowiedz nam o swoich potrzebach, nakreśl jakie problemy napotykasz w codziennej pielęgnacji swojego psiaka. Przed przystąpieniem do strzyżenia przeprowadzimy z Tobą wywiad, omówimy możliwe fryzury, postaramy się spełnić Twoje pragnienia, jednocześnie dbając o to, by przeprowadzane zabiegi były korzystne i bezpieczne dla pupila.

Masz jakieś pytania?
Zawsze dostaniesz  profesjonalną poradę jak dbać o sierść Twojego zwierzaka w sposób prawidłowy. Kąpiel, pielęgnacja oczu i uszu, obcinanie pazurów, a w razie potrzeby czyszczenie gruczołów okołoodbytowych w cenie usługi.

Trymowanie

Prawidłowa technika pielęgnacji psów szorstkowłosych oraz spanieli i seterów. To bardzo trudna sztuka ręcznego usuwania martwej części okrywy włosowej, która ma zbawienny wpływ na tego typu szatę, w przeciwieństwie do golenia maszynką. Psy trymowane nie gubią włosa, mają piękny, żywy kolor, są bardziej odporne na zmiany temperatury, wodoodporne, mniej się kołtunią i mniej się brudzą, co z pewnością odczujesz w domu! Psy golone zarastają podszerstkiem, który zagłusza włos okrywowy, chłonie wilgoć i brud. Trymowanie to trudny zabieg, który musi być wykonywany w odstępach maksymalnie 10-cio tygodniowych. Kąpiel, pielęgnacja oczu i uszu, obcinanie pazurów, a w razie potrzeby czyszczenie gruczołów okołoodbytowych w cenie usługi.

Wyczesywanie

Masz dość dywanów z psiej sierści? Chcesz w końcu odpocząć od ciągłego wyczesywania? Pozwól sobie pomóć i przyprowadź swojego psiaka do nas, a profesjonalnie się nim zajmiemy. Jako posiadacze, hodowcy i wystawcy psów północy – doskonale wiemy jak radzić sobie z tym problemem i zminimalizować ilość wypadającego futerka. Z pomocą kąpieli w wysokiej jakości kosmetykach, dwusilnikowej suszarki i najlepszych szczotek – jesteśmy w stanie wygrać tę batalię!  Usługa dla psów gładko- i krótkowłosych oraz z podwójną okrywą. Kąpiel, pielęgnacja oczu i uszu oraz obcinanie pazurków jest w cenie usługi. Tego typu psów NIE STRZYŻEMY MASZYNKĄ. Jest to dla nich niezdrowe, utrudnia termoregulację i może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń okrywy.

Rekonstrukcja włosa

Do tej pory Twój pies był golony maszynką, pomimo że należy do rasy wymagającej trymowania? Chciałbyś uzyskać bardziej praktyczną, prawidłową dla rasy okrywę? Chcesz, by jego futerko znowu było zdrowe? Możemy to osiągnąć! Regularne  wizyty na trymowaniu mogą skutecznie przywrócić Twojemu psu dawny blask i samoczyszczące właściwości, a Tobie ułatwić pielęgnację. Ostateczny efekt rekonstrukcji jest kwestią osobniczą. Powrót do trymowania po strzyżeniu, wymaga mnóstwa pracy od groomera, dlatego rekonstrukcję włosa u danego psa przeprowadzamy TYLKO RAZ. Psa ponownie zgolonego po trymowaniu, nie będziemy po raz kolejny trymować. Prosimy o przemyślane i odpowiedzialne decyzje.   

Grooming psów agresywnych i lękliwych

 Psy agresywne i lękliwe obsługujemy bez sedacji. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w zakresie zoopsychologii, potrafimy obsłużyć również trudne psy, a podczas regularnych wizyt wypracować odpowiednie zachowanie. W naszym salonie groomerem jest dyplomowany zoopsycholog, absolwentka licznych seminariów i kursów związanych ze szkoleniem, żywieniem i behawiorem psów. Od lat prowadząca konsultacje behawioralne oraz hotel i dom tymczasowy, nazywany „psim poprawczakiem”, gdzie praca z psami agresywnymi, lękliwymi, reaktywnymi to codzienność. Autorka pracy o agresji wewnątrzgatunkowej u psów, która została opublikowana w znanym magazynie weterynaryjnym – MagWet, co jest niewątpliwą rekomendacją.

Przygotowanie do wystaw

Jeśli planujesz udział w wystawie – z przyjemnością i ogromną satysfakcją pomożemy Ci przygotować Twojego zwierzaka do tego wydarzenia, a później będziemy Ci kibicować i oczekiwać na wyniki! Jeśli zależy Ci na tym, by Twojego zwierzaka wypielęgnować zgodnie ze standardem rasy – dobrze trafiłeś. Przydatne będzie przysłanie przed wizytą zdjęć (najlepiej w pozycji wystawowej) obecnego stanu psa, by móc jak najlepiej zaplanować wypracowanie fryzury. Pamiętaj, że wielu fryzur nie da się uzyskać tuż przed wystawą – potrzebny jest czas, czasem nawet kilka tygodni :). Wszelkie szczegóły będą uzgadniane z Tobą, chętnie też udzielimy Ci porad związanych z samym wystawianiem psa!

SKYLOS – Świat przez pryzmat 4 łap

PIEScidełko – aby dopieścić w najdrobniejszych szczegółach…

Groomerem w PIEScidełku jest Asia. Odbyła szkolenie w zawodzie fryzjera zwierząt w jednym z czołowych salonów groomerskich w Polsce – Pies na Medal – pod okiem Judyty Latos, laureatki wielu konkursów groomerskich o randze międzynarodowej, osoby, która ciągle rozwija swoją wiedzę, doszkala się i w świetny sposób tę wiedzę przekazuje. Swoich klientów pielęgnuje z najwyższą starannością, przykładając wagę do detali. Troszcząc się nie tylko o piękny i praktyczny wygląd zwierzaka, ale i jego zdrowie i dobre samopoczucie.

Poza groomingiem od lat świadczymy szeroki wachlarz usług kynologicznych, m. in. szkolenie psów do czego rozwijaliśmy swoją wiedzę szkoląc się w wielu różnych miejscach – na studiach Stosowanej Psychologii Zwierząt, kursie „Warsztat Pracy Behawiorysty” w Centrum Kynologicznym CANID, Kursie Medycyny Behawioralnej Psów, podczas praktyk w Podhalańskiej Grupie GOPR oraz poprzez członkostwo w Małopolskiej Cywilnej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej (psy ratownicze).

Nie dojeżdżamy do klientów. Usługi świadczymy tylko w naszym salonie. Przyjmujemy w dwóch lokalizacjach: ul. Sikorskiego 12 w Limanowej oraz w gabinecie weterynaryjnym DorisVet w Iwkowej (Iwkowa 400, 32-861 Iwkowa)

ZAREZERWUJ TERMIN

Zanim przyjdziesz na wizytę – PRZECZYTAJ!

Nim umówisz się na wizytę – sprawdź regulamin naszego salonu. Umawiając się na wizytę potwierdzasz zapoznanie się z nim.

CZYTAJ DALEJ
CENNIK

Usług groomerskich

Usługi wykonywane są przez wykwalifikowanego groomera i dyplomowanego zoopsychologa w jednym – co pozwala na profesjonalne podejście do każdego psa. W cenę kąpieli wchodzi: czyszczenie oczu, uszu, przycięcie pazurków, całościowa podwójna kąpiel w profesjonalnych kosmetykach. W cenę strzyżenia, czesania, trymowania wchodzi: kąpiel, czyszczenie oczu, uszu, przycięcie pazurków, depilację uszu oraz oczyszczanie gruczołów okołoodbytowych (w razie potrzeby), perfumowanie i porady do dalszej pielęgnacji.

Psy małe (do 5kg)

Kąpiel: 70zł
Strzyżenie/wyczesywanie:  140zł Trymowanie: 180zł

Psy średnie (do 15kg)

Kąpiel: 120zł Strzyżenie/wyczesywanie:  160zł Trymowanie: 250zł

Psy duże (pow. 15kg)

Kąpiel: 90zł/h
Strzyżenie: 90zł/h
Trymowanie: 90zł/h

Inne

Kosmetyka łap i pyszczka przy kąpieli: +20zł
Obcinanie pazurków/depilacja lub czyszczenie uszu: 30zł
Rekonstrukcja włosa: +20%
Psy zaniedbane lub agresywne: +50% Rozczesywanie kołtunów: 15zł za 15min
Zwalczanie pasożytów zew.: 50zł (w przypadku wykrycia pcheł lub więcej niż 3 kleszczy – obligatoryjne).
Usługa na ostatnią chwilę: +100%
Przygotowanie do wystawy:90zł/h

 
YORKSHIRE Terrier

FRYZURA PRZED

Bo nawet najbardziej zarośniętemu psiakowi można…

YORKSHIRE TERRIER

FRYZURA PO

…zrobić piękną fryzurę! 🙂

Poznaj nas na YouTube!

NASZ ZESPÓŁ

W każdej firmie najważniejsi są ludzie ją tworzący – w Skylosie mamy to szczęście, że trafiliśmy idealnie, dzięki czemu możemy się rozwijać i łapać wiatr w żagle!

Joanna Nosal-Chojnowska

Groomer, zoopsycholog, szkoleniowiec

To ona zajmuje się pielęgnacją Waszych pupili. Ukończyła kurs groomerski w salonie Pies na Medal, u jednej z najlepszych groomerek nie tylko w Polsce ale i na świecie – Judyty Latos (Rzemieniec). Poza tym w Skylosie zajmuje się szkoleniem psów, prowadzi konsultacje behawioralne i zajęcia edukacyjne z psami dla dzieci i młodzieży, nadzoruje pracę hotelu. Absolwentka stosowanej psychologii zwierząt, ukończyła „Warsztat pracy behawiorysty” w Centrum Kynologicznym Canid, kurs Medycyny Behawioralnej Psów. Przewodnik psa w Małopolskiej Cywilnej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej, wielokrotna medalistka w canicrossie i dogtrekkingu, hodowca elkhundów szarych


Michał Chojnowski

Prawa ręka

Posiada szeroką wiedzę z zakresu behawioru zwierząt, pomaga przy pracy z psami agresywnymi. Uczestnik kursów i seminariów dotyczących behawioru i zdrowia psów, zawodnik psich zaprzęgów, hodowca. Zajmuje się kwestiami biznesowymi i technicznymi. Uczestnik kursu Medycyny Behawioralnej Psów, Kursu Rehabilitacji Psów, członke klubu psich zaprzęgów KS ALASKA.


Współpracujemy

Drogą do osiągnięcia sukcesu jest nawiązanie trwałych relacji.

Z właścicielką tego salonu współpracujemy od samego początku naszej przygody z groomingiem. To dzięki jej naukom istnieje PIEScidełko, dzięki niej możemy świadczyć usługi na tak wysokim poziomie, a w razie potrzeby – potrafi nas wspomóc nie tylko dobrym słowem ale i całą swoją wiedzą!

Pies na Medal Judyta Latos
Salon groomerski

Projekt, który sami współprowadzimy. Projekt, który zrzesza różnych miłośników zwierząt i otwiera nam wiele drzwi – drzwi, które pozwalają na ciągłe poszerzanie wiedzy, które ciągle pozwają nam się rozwijać. Dzieki ludziom go tworzącym wciąż się uczymy nowych rzeczy.

PETSCOPE
Blog

Praca z psami przez tyle lat dała nam wiele niesamowitych kontaktów, które objawiają się zwykle niespodziewanie. Tak było i tym razem, a dzięki tej znajomości możemy świadczyć nasze usługi również dla mieszkańców Iwkowej i okolic w gabinecie weterynaryjnym DorisVet.

DorisVet
Gabinet weterynaryjny

Ponad 40

Psów wydanych do adopcji

Ponad 250

przeprowadzonych szkoleń i terapii

Ponad 50

Sukcesów kynologicznych

Masz pytania?

Zachęcamy do kontaktu, postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe!